. Tercera Division: Group 5 - Spain | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
09:30 Carabanchel Getafe B
09:45 Silla CF Crevillente
10:00 Albacete B Azuqueca
10:00 Torre Levante Paiporta
10:00 UE Sants Prat
10:00 Villarreal C Alzira
11:30 El Cotillo Las Palmas C
11:30 Lanzarote Atletico Union Guimar
16:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
19:00 CD Buzanada CD Marino
19:00 Ibarra Las Zocas
2019-04-20
09:30 Rayo Ibense Olimpic Xativa
10:30 Tamaraceite San Fernando
10:30 Union Viera Panaderia Pulido San Mateo
14:30 Santa Ursula Mensajero
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:30 Naval Reinosa UD Samano
15:30 Llagostera Costa Brava Terrassa
16:00 Valdivia Valdelacalzada
16:00 Acero Saguntino
16:00 Muleno Mazarron CF
16:00 Yeclano EDMF Churra
17:00 La Nucia Roda
2019-04-21
10:00 Lanzarote Atletico Union Guimar
10:00 El Cotillo Las Palmas C
10:00 SD Tenisca Club Atletico Tacoronte
10:00 Tenerife B Yaiza
10:00 Villa Santa Brigida La Cuadra
15:00 Ribamontan al Mar Cayon
15:00 Alondras Ribadumia
15:00 Siete Villas Torina
15:00 Arosa SC CD Choco
15:00 Solares Santander B
15:00 Bergantinos Porrino Industrial
15:00 Tropezon Revilla
15:00 Celtiga Somozas
15:00 Compostela Arenteiro
15:00 Paiosaco Laracha
15:00 Polvorin Ourense CF
15:00 Silva SD Racing Club Villalbes
15:00 UD Ourense Barco
15:00 Caudal Deportivo Praviano
15:00 Cerdanyola Horta
15:00 Club Siero Llanera
15:00 Llagostera Costa Brava Terrassa
15:00 Covadonga Condal
15:00 Vilafranca CE Europa
15:00 El San Martin Tuilla
15:00 La Nucia Roda
15:00 Orihuela Paterna
15:00 Marino de Luanco La Madalena
15:00 Rayo Ibense Olimpic Xativa
15:00 Mosconia CD Colunga
15:00 Silla CF Crevillente
15:00 San Claudio Real Aviles
15:00 Las Rozas Trival Valderas
15:00 Union Club Ceares L'Entregu
15:00 Briviesca Burgos Promesas
15:00 Universidad Oviedo Llanes
15:00 Cebrerena Almazan
15:00 Textil Escudo Velarde
15:00 La Baneza Santa Marta Tormes
15:00 Vimenor Rinconeda Polanco
15:00 Asco Santboia
15:00 FE Grama Reus Deportiu B
15:00 L Hospitalet UE Figueres
15:00 Pobla Mafumet San Cristobal CP
15:00 Sant Andreu Castelldefels
15:00 Moralo Diocesano
15:00 Santfeliuenc Martinenc
15:00 AD San Juan Beti Kozkor
15:00 UE Sants Prat
15:00 CD Ardoi Cortes
15:00 Acero Saguntino
15:00 CD Cantolagua Cirbonero
15:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
15:00 CD Corellano Huarte
15:00 Eldense Atzeneta
15:00 Ezcabarte Burlades
15:00 Novelda CF Jove
15:00 Pena Mutilvera
15:00 Torre Levante Paiporta
15:00 Txantrea Beti Onak
15:00 Villarreal C Alzira
15:00 Valle Egues CD Baztan
15:00 Atletico Pinto RSD Alcala
15:00 Carabanchel Getafe B
15:00 CD Mostoles Parla
15:00 Pozuelo de Alarcon Alcobendas
15:00 Almagro Socuellamos
15:00 Rayo Vallecano B Santa Ana
15:00 Vicalvaro San Agustin
15:00 Villaverde San Andres Tres Cantos
15:00 Bembibre Numancia B
15:00 Bupolsa La Virgen
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:00 G. Segoviana Atl. Tordesillas
15:00 Leonesa 2 La Granja
15:00 Deportiva Minera Ciudad Cieza
15:00 Real Avila Arandina
15:00 Huercal-Overa La Union
15:00 Sporting Uxama Atl. Astorga
15:00 Aguilas FC UD Los Garres
15:00 CA Pulpileno Lorca FC
15:00 Cartagena B Minerva
15:00 CD Algar Estudiantes de Murcia
15:00 Club Olimpico de Totana Mar Menor
15:00 Lorca Deportiva UCAM Murcia B
15:00 Muleno Mazarron CF
15:00 Real Murcia B CAP Ciudad de Murcia
15:00 Yeclano EDMF Churra
15:00 Arroyo AD Llerenense
15:00 Azuaga CD Calamonte
15:00 Cacereno Pueblonuevo
15:00 Castuera Jerez CF
15:00 CD Coria Aceuchal
15:00 Merida AD Olivenza
15:00 Montijo RCP Valverdeno
15:00 UP Plasencia Extremadura UD B
15:00 Valdivia Valdelacalzada
15:00 Osasuna B Pamplona
15:00 Subiza Alesves
15:00 Albacete B Azuqueca
15:00 La Roda Ciudad Real
15:00 La Solana Villarrubia
15:00 Marchamalo Puertollano C.F.
15:00 Quintanar Atl. Ibanes
15:00 Tarancon Madridejos
15:00 Toledo Villacanas
15:00 Tomelloso CF Mora CF
15:00 Canillas Alcorcon B
15:00 Villarrobledo Guadalajara
15:00 Leganes B San Fernando
15:00 Ferrol Boiro
15:00 Atletico Albericia Guarnizo
15:00 Barreda Balompie Union Montanesa Escobedo
15:00 Bezana Laredo
15:00 Naval Reinosa UD Samano
16:00 Gijon Industrial Lealtad
2019-04-23
14:00 Briviesca Cristo Atletico

Tercera Division: Group 5

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Llagostera 35 22 6 7 63 28 +35 72 WWWDW
1 Llagostera-Costa Brava 35 22 6 7 63 28 +35 72 WWWDW
2 Prat 35 20 11 4 48 17 +31 71 DWWDD
3 L'Hospitalet 36 21 7 8 65 28 +37 70 LDLDD
4 Horta 36 20 9 7 48 28 +20 69 WWWDW
5 Sant Andreu 36 19 9 8 59 30 +29 66 WWWWD
6 Europa 36 16 11 9 51 36 +15 59 DWWWW
7 Granollers 36 15 11 10 48 36 +12 56 LDWDW
8 Reus Deportiu II 35 15 10 10 53 37 +16 55 WLWWD
9 Terrassa 35 15 10 10 45 35 +10 55 WLLWL
10 Vilafranca 36 15 8 13 44 37 +7 53 DLLLW
11 Pobla Mafumet 37 12 10 15 43 44 -1 46 WDLDL
12 Cerdanyola del Valles 36 11 13 12 38 42 -4 46 LLLWD
13 Santfeliuenc 36 12 9 15 50 48 +2 45 WLLLD
14 San Cristobal 36 13 6 17 42 58 -16 45 LWLLL
15 Figueres 36 10 12 14 32 43 -11 42 WDWDW
16 Sants 36 10 7 19 32 53 -21 37 DWLLL
17 Castelldefels 36 9 9 18 31 50 -19 36 LLWLL
18 Grama 36 7 11 18 27 51 -24 32 WWLLD
19 Asco 37 7 9 21 29 57 -28 30 DLLDW
20 Santboia 36 7 6 23 22 63 -41 27 DLDLW
21 Martinenc 36 2 14 20 29 78 -49 20 LDLDL