. Tercera Division: Group 17 - Spain | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
09:30 Carabanchel Getafe B
09:45 Silla CF Crevillente
10:00 Albacete B Azuqueca
10:00 Torre Levante Paiporta
10:00 UE Sants Prat
10:00 Villarreal C Alzira
11:30 El Cotillo Las Palmas C
11:30 Lanzarote Atletico Union Guimar
16:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
19:00 CD Buzanada CD Marino
19:00 Ibarra Las Zocas
2019-04-20
09:30 Rayo Ibense Olimpic Xativa
10:30 Tamaraceite San Fernando
10:30 Union Viera Panaderia Pulido San Mateo
14:30 Santa Ursula Mensajero
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:30 Naval Reinosa UD Samano
15:30 Llagostera Costa Brava Terrassa
16:00 Valdivia Valdelacalzada
16:00 Acero Saguntino
16:00 Muleno Mazarron CF
16:00 Yeclano EDMF Churra
17:00 La Nucia Roda
2019-04-21
10:00 Lanzarote Atletico Union Guimar
10:00 El Cotillo Las Palmas C
10:00 SD Tenisca Club Atletico Tacoronte
10:00 Tenerife B Yaiza
10:00 Villa Santa Brigida La Cuadra
15:00 Ribamontan al Mar Cayon
15:00 Alondras Ribadumia
15:00 Siete Villas Torina
15:00 Arosa SC CD Choco
15:00 Solares Santander B
15:00 Bergantinos Porrino Industrial
15:00 Tropezon Revilla
15:00 Celtiga Somozas
15:00 Compostela Arenteiro
15:00 Paiosaco Laracha
15:00 Polvorin Ourense CF
15:00 Silva SD Racing Club Villalbes
15:00 UD Ourense Barco
15:00 Caudal Deportivo Praviano
15:00 Cerdanyola Horta
15:00 Club Siero Llanera
15:00 Llagostera Costa Brava Terrassa
15:00 Covadonga Condal
15:00 Vilafranca CE Europa
15:00 El San Martin Tuilla
15:00 La Nucia Roda
15:00 Orihuela Paterna
15:00 Marino de Luanco La Madalena
15:00 Rayo Ibense Olimpic Xativa
15:00 Mosconia CD Colunga
15:00 Silla CF Crevillente
15:00 San Claudio Real Aviles
15:00 Las Rozas Trival Valderas
15:00 Union Club Ceares L'Entregu
15:00 Briviesca Burgos Promesas
15:00 Universidad Oviedo Llanes
15:00 Cebrerena Almazan
15:00 Textil Escudo Velarde
15:00 La Baneza Santa Marta Tormes
15:00 Vimenor Rinconeda Polanco
15:00 Asco Santboia
15:00 FE Grama Reus Deportiu B
15:00 L Hospitalet UE Figueres
15:00 Pobla Mafumet San Cristobal CP
15:00 Sant Andreu Castelldefels
15:00 Moralo Diocesano
15:00 Santfeliuenc Martinenc
15:00 AD San Juan Beti Kozkor
15:00 UE Sants Prat
15:00 CD Ardoi Cortes
15:00 Acero Saguntino
15:00 CD Cantolagua Cirbonero
15:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
15:00 CD Corellano Huarte
15:00 Eldense Atzeneta
15:00 Ezcabarte Burlades
15:00 Novelda CF Jove
15:00 Pena Mutilvera
15:00 Torre Levante Paiporta
15:00 Txantrea Beti Onak
15:00 Villarreal C Alzira
15:00 Valle Egues CD Baztan
15:00 Atletico Pinto RSD Alcala
15:00 Carabanchel Getafe B
15:00 CD Mostoles Parla
15:00 Pozuelo de Alarcon Alcobendas
15:00 Almagro Socuellamos
15:00 Rayo Vallecano B Santa Ana
15:00 Vicalvaro San Agustin
15:00 Villaverde San Andres Tres Cantos
15:00 Bembibre Numancia B
15:00 Bupolsa La Virgen
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:00 G. Segoviana Atl. Tordesillas
15:00 Leonesa 2 La Granja
15:00 Deportiva Minera Ciudad Cieza
15:00 Real Avila Arandina
15:00 Huercal-Overa La Union
15:00 Sporting Uxama Atl. Astorga
15:00 Aguilas FC UD Los Garres
15:00 CA Pulpileno Lorca FC
15:00 Cartagena B Minerva
15:00 CD Algar Estudiantes de Murcia
15:00 Club Olimpico de Totana Mar Menor
15:00 Lorca Deportiva UCAM Murcia B
15:00 Muleno Mazarron CF
15:00 Real Murcia B CAP Ciudad de Murcia
15:00 Yeclano EDMF Churra
15:00 Arroyo AD Llerenense
15:00 Azuaga CD Calamonte
15:00 Cacereno Pueblonuevo
15:00 Castuera Jerez CF
15:00 CD Coria Aceuchal
15:00 Merida AD Olivenza
15:00 Montijo RCP Valverdeno
15:00 UP Plasencia Extremadura UD B
15:00 Valdivia Valdelacalzada
15:00 Osasuna B Pamplona
15:00 Subiza Alesves
15:00 Albacete B Azuqueca
15:00 La Roda Ciudad Real
15:00 La Solana Villarrubia
15:00 Marchamalo Puertollano C.F.
15:00 Quintanar Atl. Ibanes
15:00 Tarancon Madridejos
15:00 Toledo Villacanas
15:00 Tomelloso CF Mora CF
15:00 Canillas Alcorcon B
15:00 Villarrobledo Guadalajara
15:00 Leganes B San Fernando
15:00 Ferrol Boiro
15:00 Atletico Albericia Guarnizo
15:00 Barreda Balompie Union Montanesa Escobedo
15:00 Bezana Laredo
15:00 Naval Reinosa UD Samano
16:00 Gijon Industrial Lealtad
2019-04-23
14:00 Briviesca Cristo Atletico

Tercera Division: Group 17

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Tarazona 35 20 13 2 61 16 +45 73 DWWWD
2 Utebo 35 19 10 6 49 26 +23 67 WWDLW
3 Illueca 35 19 8 8 53 33 +20 65 WDLWW
4 Real Zaragoza II 35 18 11 6 54 19 +35 65 WWWWW
5 Sarinena 35 18 10 7 48 29 +19 64 LWDWD
6 Borja 35 18 10 7 49 27 +22 64 WDWLD
7 San Juan de Mozarrifar 35 14 12 9 39 27 +12 54 LWDWW
8 Brea 35 16 6 13 42 33 +9 54 LDLLL
9 Atletico Monzon 35 14 8 13 33 35 -2 50 LWWLD
10 Almudevar 35 11 11 13 37 39 -2 44 LLWWD
11 Binefar 35 11 11 13 40 44 -4 44 WLLDL
12 Robres 35 11 9 15 35 39 -4 42 DLLDD
13 Calamocha 35 12 6 17 36 48 -12 42 WDLWD
14 Villanueva CF 35 9 11 15 32 52 -20 38 WDWLW
15 Belchite 97 35 7 16 12 28 36 -8 37 LWLDD
16 CDJ Tamarite 35 10 7 18 34 52 -18 37 WLLWL
17 Sabinanigo 35 8 8 19 32 49 -17 32 LDWLL
18 San Lorenzo Flumen 35 6 12 17 26 58 -32 30 LLDLD
18 San Lorenzo de Flumen 34 6 12 16 25 56 -31 30 LDLDL
19 La Almunia 35 6 10 19 31 60 -29 28 WLLLL
20 Casetas 35 6 5 24 20 57 -37 23 LLWDD