. FNL - Russia | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
12:00 Baltika Sibir
2019-04-19
16:00 FK Chimki Moskovska oblast Krasnodar 2
2019-04-20
12:00 F. Voronezh SKA Khabarovsk
12:00 Kursk FC Tambov
12:00 R. Volgograd Armavir
12:00 Shinnik Yaroslavl Tyumen
12:00 Sochi Chertanovo M.
12:00 Tomsk Luch
12:00 Zenit Petersburg 2 Nizhny Novgorod
13:00 Spartak Moscow 2 M. Saransk
2019-04-24
09:00 Luch Sochi
09:00 SKA Khabarovsk FK Chimki Moskovska oblast
12:00 Armavir Zenit Petersburg 2
12:00 Chertanovo M. Kursk
12:00 FC Tambov Shinnik Yaroslavl
12:00 Krasnodar 2 R. Volgograd
12:00 M. Saransk F. Voronezh
12:00 Nizhny Novgorod Baltika
12:00 Sibir Tomsk
12:00 Tyumen Spartak Moscow 2

FNL

russia - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 FC Tambov 31 18 7 6 49 30 +19 61 LDWWW
2 Tomsk 31 15 11 5 36 19 +17 56 DDWWL
3 Sochi 31 15 10 6 54 29 +25 55 WDWWW
4 Kursk 30 15 5 10 39 29 +10 50 WWLDD
5 Nizhny Novgorod 31 14 7 10 31 26 +5 49 LWWWL
6 SKA Khabarovsk 31 12 12 7 37 33 +4 48 WWWLW
7 Chertanovo M. 31 13 8 10 52 43 +9 47 DDWLD
8 Shinnik Yaroslavl 31 12 10 9 31 25 +6 46 DLDDW
9 2 24 10 5 9 31 29 +2 35 LLWLL
9 R. Volgograd 31 11 12 8 29 28 +1 45 WWWWW
10 Krasnodar 2 30 11 11 8 40 39 +1 44 LWDLD
11 M. Saransk 31 10 9 12 31 34 -3 39 DLLLD
12 FK Chimki Moskovska oblast 31 10 9 12 37 45 -8 39 WLLWL
13 Luch 31 8 15 8 23 21 +2 39 DDLDD
14 Spartak Moscow 2 31 10 8 13 35 38 -3 38 LLDLL
15 F. Voronezh 31 9 9 13 32 33 -1 36 WDLDL
16 Baltika 31 9 8 14 33 46 -13 35 LLWDW
17 Armavir 31 6 12 13 25 41 -16 30 LDDDD
18 Sibir 31 5 11 15 24 42 -18 26 DDLLL
19 Tyumen 31 5 13 13 25 37 -12 22 LDLDD
20 Zenit Petersburg 2 31 4 7 20 20 45 -25 19 WDLLW
# Team Player Goals
1 Sochi M. Barsov 18
2 Fakel I. Lebedenko 13
3 Spartak Moskva II M. Glushenkov 12
4 Chertanovo A. Zinkovskiy 11
5 Tambov V. Obukhov 11
6 Spartak Moskva II V. Panteleev 10
7 Khimki I. Kukharchuk 10
8 Chertanovo V. Sarveli 10
9 Avangard Kursk R. Akbashev 10
10 Krasnodar II D. Utkin 9
11 Khimki M. Petrusev 8
12 SKA Khabarovsk M. Kazankow 8
13 Tambov S. Sebai 8
14 Shinnik I. Geloyan 7
15 Nizhny Novgorod M. Palienko 7
16 Rotor Volgograd K. Mullin 7
17 Chertanovo R. Ezhov 6
18 Tambov K. Appaev 6
19 Mordovia Saransk Ruslan Mukhametshin 6
20 Armavir N. Bezlikhotnov 6
21 Khimki I. Belous 6
22 Tambov O. Chernyshov 5
23 Tyumen M. Votinov 5
24 Khimki K. Aliev 5
25 Spartak Moskva II A. Rudenko 5
26 Baltika V. Dyadyun 4
27 Fakel M. Biryukov 3
28 Sochi A. Sanaya 3
29 Nizhny Novgorod T. Ayupov 3
30 Sibir P. Kireenko 3
31 Mordovia Saransk V. Adaev 2
32 SKA Khabarovsk K. Bazelyuk 2
33 Sochi N. Burmistrov 2