. Tercera Division: Group 2 - Spain | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
2018-10-20
10:30 Union Viera Ibarra
14:00 Las Palmas C SD Tenisca
14:30 Panaderia Pulido San Mateo Tenerife B
15:00 Atletico Union Guimar Tamaraceite
15:00 Las Zocas San Fernando
2018-10-21
10:00 CD Marino La Cuadra
10:00 Club Atletico Tacoronte Villa Santa Brigida
10:00 El Cotillo Santa Ursula
10:00 Lanzarote CD Buzanada
10:00 Mensajero Yaiza
15:00 Constancia Pena Deportina
15:00 Felanitx Manacor
15:00 Formentera Santa Catalina Atletico
15:00 Murense Llosetense
15:00 Aguilas FC EDMF Churra
15:00 CA Pulpileno Club Olimpico de Totana
15:00 Cartagena B Estudiantes de Murcia
15:00 CD Algar Minerva
15:00 Briviesca Sporting Uxama
15:00 Ciudad de Murcia Lorca FC
15:00 Cristo Atletico Leonesa 2
15:00 Huercal-Overa Deportiva Minera
15:00 Zamora Arandina
15:00 Lorca Deportiva Yeclano
15:00 Mazarron CF La Union
15:00 UD Los Garres UCAM Murcia B
15:00 Aceuchal Moralo
15:00 CD Calamonte Jerez CF
15:00 CD Coria UP Plasencia
15:00 Extremadura UD B AD Llerenense
15:00 Montijo Azuaga
15:00 Olivenza Cacereno
15:00 RCP Valverdeno Arroyo
15:00 Valdelacalzada Diocesano
15:00 Mutilvera Ezcabarte
15:00 Anguiano Alfaro
15:00 Autol Oyonesa
15:00 Berceo Logrones Promesas
15:00 CDFC Calzada Arnedo
15:00 CF Rapid CCD Alberite
15:00 River Ebro Haro Deportivo
15:00 Vianes Varea
15:00 Yague Agoncillo
15:00 Almudevar Zaragoza B
15:00 Atletico Monzon Belchite 97
15:00 Borja UD Casetas
15:00 Brea Binefar
15:00 Sabinanigo Tarazona
15:00 San Juan Zaragoza La Almunia
15:00 San Lorenzo Flumen Robres
15:00 Tamarite Calamocha
15:00 Utebo FC Sarinena
15:00 Villanueva CF CF Illueca
15:00 Atl. Ibanes Marchamalo
15:00 Azuqueca Almagro
15:00 Ciudad Real Albacete B
15:00 Guadalajara Tomelloso CF
15:00 La Roda La Solana
15:00 Madridejos Mora CF
15:00 Quintanar Tarancon
15:00 Villacanas Socuellamos
15:00 Villarrobledo Toledo
15:00 Villarrubia Puertollano C.F.
15:00 Cayon Naval Reinosa
15:00 Ribamontan al Mar Tropezon
15:00 Sodupe Ordizia
15:00 CD Alhaurino Huetor Vega
15:00 CD Torreperogil UD San Pedro
15:00 Huetor Tajar Linares
15:00 Mancha Loja
15:00 Torredonjimeno Jaen
15:00 Ecija Cadiz CF B
15:00 Lebrijana Ciudad de Lucena
15:00 Los Barrios Ceuta
15:00 Guarnizo Bezana
15:00 Velarde Atletico Albericia
15:00 Real Sociedad C Somorrostro
15:00 Alcorcon B Leganes B
15:00 L'Entregu Caudal Deportivo
15:00 San Agustin Rayo Vallecano B
15:00 Atarfe Industrial River Melilla
15:00 CP Almeria Antequera
15:00 Motril Juventud Torremolinos
15:00 El Palo Alhaurin
15:00 Martos Guadix
15:00 CD Torreperogil UD San Pedro
15:00 Motril Juventud Torremolinos
15:00 Beti Kozkor CD Corellano
15:00 Velez Rincon
15:00 Lebrijana Ciudad de Lucena
15:00 Mutilvera Ezcabarte
15:00 Cabecense Coria C.F.
15:00 Xerez D.F.C. Cordoba B
15:00 CD Gerena Xerez CD
15:00 Berceo Logrones Promesas
15:00 CD Utrera Conil
15:00 CF Rapid CCD Alberite
15:00 Guadalcacin Algeciras
15:00 Sevilla FC C Atletico Espeleno
15:00 Xerez D.F.C. Cordoba B
15:00 CD Calamonte Jerez CF
15:00 Valdelacalzada Diocesano
15:00 Muleno Ciudad Cieza
15:00 Atl. Tordesillas Almazan
15:00 Bembibre Real Avila
15:00 Bupolsa La Granja
15:00 G. Segoviana Atl. Astorga
15:00 La Baneza Cebrerena
15:00 La Virgen Santa Marta Tormes
15:00 Numancia B Burgos Promesas
15:00 Amurrio Club San Ignacio
15:00 SR Villaverde Boetticher CD Mostoles
15:00 Tres Cantos Carabanchel
15:00 Real Murcia B Mar Menor
15:00 Borja UD Casetas
15:00 San Juan Zaragoza La Almunia
15:00 Villanueva CF CF Illueca
15:00 Villarrubia Puertollano C.F.
15:00 Merida AD Valdivia
15:00 CD Cantolagua CD Ardoi
15:00 Cristo Atletico Leonesa 2
15:00 Alondras Boiro
15:00 Celtiga CD Choco
15:00 Arcos CF Puente Genil
15:00 Compostela UD Ourense
15:00 San Roque Betis B
15:00 Ourense CF Laracha
15:00 Paiosaco Porrino Industrial
15:00 Polvorin Arenteiro
15:00 Silva SD Barco
15:00 Somozas Racing Club Villalbes
15:00 Condal Praviano
15:00 Gijon Industrial Covadonga
15:00 La Madalena CD Colunga
15:00 Lealtad El San Martin
15:00 Arosa SC Ferrol
15:00 L Entregu Club de Futbol Caudal Deportivo
15:00 Bergantinos Ribadumia
15:00 Llanera Mosconia
15:00 Siete Villas Solares
15:00 Llanes Club Siero
15:00 Union Montanesa Escobedo UD Samano
15:00 Real Aviles Tuilla
15:00 Amurrio Club San Ignacio
15:00 Union Club Ceares Marino de Luanco
15:00 Beasain Lagun Onak
15:00 Universidad Oviedo San Claudio
15:00 Bermeo Pasaia
15:00 Cayon Naval Reinosa
15:00 SD San Pedro Santuxu
15:00 Guarnizo Bezana
15:00 Sodupe Ordizia
15:00 Revilla Rinconeda Polanco
15:00 Cerdanyola UE Sants
15:00 Ribamontan al Mar Tropezon
15:00 Santboia Reus Deportiu B
15:00 Santander B Laredo
15:00 Atzeneta Paiporta
15:00 Textil Escudo Barreda Balompie
15:00 La Nucia Silla CF
15:00 Torina Vimenor
15:00 Novelda CF Eldense
15:00 Velarde Atletico Albericia
15:00 Vilamarxant Alzira
15:00 Alaves B SD Deusto
15:00 Balmaseda Sestao
15:00 Alcudia Mallorca B
15:00 Real Sociedad C Somorrostro
15:00 Esporles Platges de Calvia
15:00 Santurtzi Basconia
15:00 Ibiza Islas Pitiusas Soller
15:00 Zamudio Portugalete
15:00 Poblense Son Cladera
15:00 Castelldefels Santfeliuenc
15:00 San Rafael Binissalem
15:00 CE Europa FE Grama
15:00 Santanyi Ferriolense
15:00 Horta Asco
15:00 Martinenc Granollers
15:00 Prat Terrassa
15:00 Sant Andreu Pobla Mafumet
15:00 Pueblonuevo Castuera
15:00 UE Figueres Llagostera Costa Brava
15:00 AD San Juan Valle Egues
15:00 Vilafranca L Hospitalet
15:00 Alesves Pamplona
15:00 Acero Elche CF Ilicitano
15:00 Beti Kozkor CD Corellano
15:00 Crevillente Olimpic Xativa
15:00 Beti Onak Pena
15:00 Jove Villarreal C
15:00 CD Baztan Burlades
15:00 Paterna Rayo Ibense
15:00 Cirbonero Osasuna B
15:00 Roda Torre Levante
15:00 Cortes Huarte
15:00 Saguntino Orihuela
15:00 Txantrea Subiza
15:00 Alcobendas Getafe B
15:00 Pradejon Calasancio
15:00 Alcorcon B Leganes B
15:00 SD Logrones Naxara
15:00 Canillas Atletico Pinto
15:00 Parla San Fernando
15:00 RSD Alcala Trival Valderas
15:00 San Agustin Rayo Vallecano B
15:00 Santa Ana Las Rozas
15:00 SR Villaverde Boetticher CD Mostoles
15:00 Tres Cantos Carabanchel
15:00 Vicalvaro Pozuelo de Alarcon
2018-10-24
15:00 River Melilla Martos

Tercera Division: Group 2

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Lealtad 8 6 2 0 19 4 +15 20 WWDWW
2 Marino de Luanco 8 6 1 1 12 6 +6 19 WWWWD
3 L'Entregu 8 5 3 0 11 3 +8 18 DWDWW
4 Caudal 8 5 1 2 15 9 +6 16 LWWWW
5 Covadonga 8 4 1 3 9 8 +1 13 LLLWW
6 Llanes 8 3 3 2 11 4 +7 12 WLWLD
7 Siero 8 3 3 2 6 6 +0 12 LWDWL
8 Mosconia 8 3 2 3 12 7 +5 11 DLWWD
9 Colunga 8 3 2 3 6 6 +0 11 LLDWW
10 Praviano 8 3 2 3 10 11 -1 11 WLDLW
11 Tuilla 8 3 2 3 12 14 -2 11 WDWLL
12 San Martin 8 2 4 2 8 4 +4 10 DWDLD
13 Llanera 8 3 1 4 9 8 +1 10 WWLLL
14 Condal 8 3 1 4 8 13 -5 10 LWLLW
15 Real Aviles 8 3 1 4 5 10 -5 10 LLWWL
16 Ceares 8 2 3 3 7 11 -4 9 WWDLD
17 Gijon Industrial 8 2 1 5 4 10 -6 7 WLLLL
18 La Madalena de Morcin 8 1 3 4 10 13 -3 6 LDLWD
19 Universidad Oviedo 8 1 1 6 6 16 -10 4 DLLLL
20 San Claudio 8 0 1 7 3 20 -17 1 LLDLL