. Tercera Division: Group 7 - Spain | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
2019-01-16
16:00 Panaderia Pulido San Mateo SD Tenisca
16:00 Ciudad Real Atl. Ibanes
2019-01-17
16:00 River Melilla UD San Pedro
2019-01-19
11:30 Union Viera Yaiza
15:00 Las Palmas C Club Atletico Tacoronte
15:30 Panaderia Pulido San Mateo Las Zocas
15:30 Santa Ursula Tenerife B
16:00 Ibarra Tamaraceite
17:00 Atletico Union Guimar CD Marino
2019-01-20
11:00 CD Buzanada Villa Santa Brigida
11:00 El Cotillo Mensajero
11:00 SD Tenisca La Cuadra
11:00 Lanzarote San Fernando
16:00 Aceuchal Extremadura UD B
16:00 Azuaga Castuera
16:00 Cacereno Jerez CF
16:00 CD Coria Diocesano
16:00 Merida AD Valdelacalzada
16:00 Montijo AD Llerenense
16:00 Olivenza Pueblonuevo
16:00 RCP Valverdeno CD Calamonte
16:00 UP Plasencia Arroyo
16:00 Valdivia Moralo
16:00 San Ignacio Sestao
16:00 Orihuela Olimpic Xativa
16:00 L'Entregu La Madalena
16:00 San Claudio El San Martin
16:00 Ribamontan al Mar UD Samano
16:00 Solares Bezana
16:00 Ordizia Santuxu
16:00 Zamudio Real Sociedad C
16:00 Merida AD Valdelacalzada
16:00 CD Mostoles Leganes B
16:00 Ciudad de Lucena CD Gerena
16:00 Villarrobledo Mora CF
16:00 Marino de Luanco Mosconia
16:00 Barreda Balompie Naval Reinosa
16:00 Cayon Revilla
16:00 Solares Bezana
16:00 Textil Escudo Union Montanesa Escobedo
16:00 Torina Santander B
16:00 Tropezon Vimenor
16:00 Velarde Guarnizo
16:00 Amurrio Club SD Deusto
16:00 Basconia Somorrostro
16:00 Pasaia Portugalete
16:00 Santurtzi Balmaseda
16:00 Zamudio Real Sociedad C
16:00 Asco Castelldefels
16:00 FE Grama Pobla Mafumet
16:00 Granollers UE Sants
16:00 Llagostera Costa Brava L Hospitalet
16:00 Prat CE Europa
16:00 San Cristobal CP Horta
16:00 Terrassa Santfeliuenc
16:00 UE Figueres Martinenc
16:00 Acero Vilamarxant
16:00 Eldense Torre Levante
16:00 La Nucia Paiporta
16:00 Novelda CF Alzira
16:00 Roda Crevillente
16:00 Saguntino Paterna
16:00 Silla CF Rayo Ibense
16:00 Alcorcon B RSD Alcala
16:00 Atletico Pinto Las Rozas
16:00 CD Mostoles Leganes B
16:00 San Agustin Santa Ana
16:00 Ibiza Islas Pitiusas Mallorca B
16:00 Murense Alcudia
16:00 Poblense Pena Deportina
16:00 San Rafael Ferriolense
16:00 CAP Ciudad de Murcia Club Olimpico de Totana
16:00 UD Los Garres Yeclano
16:00 AD San Juan Huarte
16:00 Club Siero CD Colunga
16:00 CD Cantolagua Pamplona
16:00 Xerez D.F.C. Arcos CF
16:00 Pena Burlades
16:00 Txantrea Alesves
16:00 Agoncillo Alfaro
16:00 Autol Anguiano
16:00 Calasancio Arnedo
16:00 CDFC Calzada Berceo
16:00 Naxara Haro Deportivo
16:00 Oyonesa Logrones Promesas
16:00 Pradejon Varea
16:00 River Ebro CF Rapid
16:00 Yague CCD Alberite
16:00 Belchite 97 San Juan Zaragoza
16:00 Atl. Ibanes Madridejos
16:00 La Roda Villarrubia
16:00 Quintanar Puertollano C.F.
16:00 Barco Laracha
16:00 Boiro Arenteiro
16:00 CD Choco Bergantinos
16:00 Paiosaco Celtiga
16:00 Silva SD Alondras
16:00 Atletico Pinto Las Rozas
16:00 Club Siero CD Colunga
16:00 SR Villaverde Boetticher Getafe B
16:00 Covadonga Caudal Deportivo
16:00 L'Entregu La Madalena
16:00 Antequera Martos
16:00 Llanes Llanera
16:00 Linares Guadix
16:00 San Claudio El San Martin
16:00 UD San Pedro Velez
16:00 Atletico Albericia Laredo
16:00 Ribamontan al Mar UD Samano
16:00 Conil Xerez CD
16:00 Siete Villas Rinconeda Polanco
16:00 Gijon Industrial Tuilla
16:00 Coria C.F. Ecija
16:00 Bermeo Lagun Onak
16:00 Lealtad Condal
16:00 Muleno Huercal-Overa
16:00 Ordizia Santuxu
16:00 Union Club Ceares Praviano
16:00 Belchite 97 San Juan Zaragoza
16:00 SD San Pedro Alaves B
16:00 Universidad Oviedo Real Aviles
16:00 Brea Almudevar
16:00 Sodupe Beasain
16:00 San Lorenzo Flumen Utebo FC
16:00 Reus Deportiu B Cerdanyola
16:00 Santboia Sant Andreu
16:00 Elche CF Ilicitano Villarreal C
16:00 Jove Atzeneta
16:00 Arosa SC Ourense CF
16:00 Sporting Uxama La Virgen
16:00 Pozuelo de Alarcon Carabanchel
16:00 San Ignacio Sestao
16:00 Compostela Polvorin
16:00 Rayo Vallecano B Trival Valderas
16:00 Ferrol Somozas
16:00 Tres Cantos Parla
16:00 Canillas San Fernando
16:00 Porrino Industrial Racing Club Villalbes
16:00 Binissalem Santa Catalina Atletico
16:00 SR Villaverde Boetticher Getafe B
16:00 UD Ourense Ribadumia
16:00 Felanitx Constancia
16:00 Vicalvaro Alcobendas
16:00 Formentera Santanyi
16:00 Mercadal Platges de Calvia
16:00 Alhaurin Huetor Tajar
16:00 Soller Llosetense
16:00 CP Almeria CD Torreperogil
16:00 Son Cladera Manacor
16:00 El Palo Torredonjimeno
16:00 Aguilas FC Lorca Deportiva
16:00 Huetor Vega River Melilla
16:00 CD Algar Cartagena B
16:00 Jaen Rincon
16:00 La Union Ciudad Cieza
16:00 Juventud Torremolinos Atarfe Industrial
16:00 Lorca FC Mar Menor
16:00 Loja CD Alhaurino
16:00 Minerva Estudiantes de Murcia
16:00 Motril Mancha
16:00 Real Murcia B CA Pulpileno
16:00 Algeciras CD Utrera
16:00 UCAM Murcia B EDMF Churra
16:00 Betis B Cadiz CF B
16:00 Beti Onak Mutilvera
16:00 Ceuta Atletico Espeleno
16:00 Valle Egues Ezcabarte
16:00 Ciudad de Lucena CD Gerena
16:00 SD Logrones Vianes
16:00 Cordoba B Sevilla FC C
16:00 Atletico Monzon Borja
16:00 Guadalcacin San Roque
16:00 Binefar Tamarite
16:00 Lebrijana Cabecense
16:00 Brea Almudevar
16:00 Puente Genil Los Barrios
16:00 Robres Sabinanigo
16:00 Xerez D.F.C. Arcos CF
16:00 San Lorenzo Flumen Utebo FC
16:00 Mazarron CF Deportiva Minera
16:00 Sarinena Calamocha
16:00 Beti Kozkor CD Baztan
16:00 UD Casetas CF Illueca
16:00 CD Ardoi CD Corellano
16:00 Villanueva CF Tarazona
16:00 Cirbonero Cortes
16:00 Zaragoza B La Almunia
16:00 Subiza Osasuna B
16:00 Albacete B Socuellamos
16:00 Ciudad Real Azuqueca
16:00 Guadalajara Villacanas
16:00 La Solana Marchamalo
16:00 Tarancon Tomelloso CF
16:00 Toledo Almagro
16:00 Arandina Almazan
16:00 Villarrobledo Mora CF
16:00 Atl. Astorga Santa Marta Tormes
16:00 Briviesca Bupolsa
16:00 Cebrerena Atl. Tordesillas
16:00 Cristo Atletico Bembibre
16:00 La Baneza G. Segoviana
16:00 La Granja Burgos Promesas
16:00 Leonesa 2 Numancia B
16:00 Real Avila Zamora

Tercera Division: Group 7

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Las Rozas 20 14 3 3 39 14 +25 45 LWDWD
2 Getafe II 20 14 3 3 35 13 +22 45 WWWWW
3 Alcobendas Sport 20 11 5 4 26 12 +14 38 DWDLW
4 San Fernando de Henares 20 10 5 5 24 20 +4 35 WLLWD
5 Parla 6 3 1 2 10 7 +3 10 LWDWW
5 Villaverde-Boetticher 20 9 6 5 24 16 +8 33 DWWLL
6 Trival Valderas 20 8 8 4 18 14 +4 32 DDDWL
7 Mostoles 20 9 4 7 15 19 -4 31 WDWLL
8 Santa Ana 20 8 6 6 33 24 +9 30 WWDWD
9 Leganes II 20 8 5 7 25 20 +5 29 WWWLW
10 Rayo Vallecano II 20 7 6 7 30 30 +0 27 LLDDW
11 Alcorcon II 20 7 6 7 14 17 -3 27 LDWDW
12 Canillas 20 7 6 7 22 26 -4 27 LLWDD
13 Atletico de Pinto 20 7 6 7 20 27 -7 27 DWLWW
14 AD Parla 20 6 4 10 19 26 -7 22 WLLDL
15 RSD Alcala 20 4 8 8 14 18 -4 20 DDLDL
16 Vicalvaro 20 4 7 9 19 22 -3 19 LDDDW
17 Carabanchel 20 3 7 10 11 27 -16 16 DLDLD
18 San Agustin del Guadalix 20 3 6 11 21 31 -10 15 DDLLD
19 Pozuelo Alarcon 20 4 3 13 15 29 -14 15 LLDLL
20 Tres Cantos 20 2 6 12 7 26 -19 12 DLLWL
Home Score Away
2019-01-13
FT RSD Alcalá [0 : 0] Tres Cantos
FT AD Parla [1 : 0] Vicálvaro
FT Getafe II [2 : 0] Canillas
FT San Fernando de Henares [2 : 1] Rayo Vallecano II
FT Trival Valderas [0 : 0] Atlético de Pinto
FT Carabanchel [1 : 1] San Agustín del Guadalix
FT Santa Ana [1 : 0] Alcorcón II
FT Alcobendas Sport [1 : 1] Villaverde-Boetticher
FT Las Rozas [0 : 1] Móstoles
FT Leganés II [2 : 0] Pozuelo Alarcón