. Tercera Division: Group 15 - Spain | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
2019-01-19
12:30 Union Viera Yaiza
14:45 Barreda Balompie Naval Reinosa
14:45 Ribamontan al Mar UD Samano
14:45 CD Cantolagua Pamplona
15:00 Union Club Ceares Praviano
15:00 Jove Atzeneta
15:00 Binissalem Santa Catalina Atletico
15:00 Mercadal Platges de Calvia
15:00 Beti Kozkor CD Baztan
15:00 CD Ardoi CD Corellano
15:00 Subiza Osasuna B
15:15 Pena Burlades
15:30 Asco Castelldefels
15:30 Acero Vilamarxant
15:30 Felanitx Constancia
15:30 Poblense Pena Deportina
15:30 Solares Bezana
15:30 AD San Juan Huarte
15:30 Beti Onak Mutilvera
15:30 Txantrea Alesves
15:45 Llagostera Costa Brava L Hospitalet
16:00 Atletico Albericia Laredo
16:00 Basconia Somorrostro
16:00 Pasaia Portugalete
16:00 Saguntino Paterna
16:00 Ordizia Santuxu
16:00 Zamudio Real Sociedad C
16:00 Las Palmas C Club Atletico Tacoronte
16:00 Tarancon Tomelloso CF
16:30 Sodupe Beasain
16:30 Roda Crevillente
16:30 Panaderia Pulido San Mateo Las Zocas
16:30 Santa Ursula Tenerife B
17:00 SD San Pedro Alaves B
17:00 Ibarra Tamaraceite
17:00 Valle Egues Ezcabarte
17:00 Oyonesa Logrones Promesas
17:30 Juventud Torremolinos Atarfe Industrial
17:30 Ceuta Atletico Espeleno
17:30 Son Cladera Manacor
17:30 Yague CCD Alberite
17:45 Club Siero CD Colunga
18:00 Conil Xerez CD
18:00 Atletico Union Guimar CD Marino
2019-01-20
10:30 Atletico Pinto Las Rozas
10:30 SR Villaverde Boetticher Getafe B
10:45 FE Grama Pobla Mafumet
11:00 CD Algar Cartagena B
11:00 Montijo AD Llerenense
11:00 CD Mostoles Leganes B
11:00 Lanzarote San Fernando
11:00 Granollers UE Sants
11:00 Prat CE Europa
11:00 San Cristobal CP Horta
11:00 UE Figueres Martinenc
11:00 Santboia Sant Andreu
11:00 San Ignacio Sestao
11:15 Polvorin Compostela
11:15 L'Entregu La Madalena
12:00 CD Buzanada Villa Santa Brigida
12:00 El Cotillo Mensajero
12:00 SD Tenisca La Cuadra
14:30 San Lorenzo Flumen Utebo FC
14:45 San Claudio El San Martin
15:00 Belchite 97 San Juan Zaragoza
15:00 Brea Almudevar
15:30 CAP Ciudad de Murcia Club Olimpico de Totana
15:30 UCAM Murcia B EDMF Churra
15:30 RCP Valverdeno CD Calamonte
15:30 Villarrobledo Mora CF
15:30 Pradejon Varea
16:00 Aceuchal Extremadura UD B
16:00 Azuaga Castuera
16:00 Cacereno Jerez CF
16:00 CD Coria Diocesano
16:00 Merida AD Valdelacalzada
16:00 Montijo AD Llerenense
16:00 Olivenza Pueblonuevo
16:00 RCP Valverdeno CD Calamonte
16:00 UP Plasencia Arroyo
16:00 Valdivia Moralo
16:00 San Ignacio Sestao
16:00 Orihuela Olimpic Xativa
16:00 CD Choco Bergantinos
16:00 Motril Mancha
16:00 UD Los Garres Yeclano
16:00 Merida AD Valdelacalzada
16:00 Aceuchal Extremadura UD B
16:00 Ciudad de Lucena CD Gerena
16:00 Marino de Luanco Mosconia
16:00 Barreda Balompie Naval Reinosa
16:00 Cayon Revilla
16:00 Solares Bezana
16:00 Textil Escudo Union Montanesa Escobedo
16:00 Torina Santander B
16:00 Tropezon Vimenor
16:00 Velarde Guarnizo
16:00 Amurrio Club SD Deusto
16:00 Basconia Somorrostro
16:00 Pasaia Portugalete
16:00 Santurtzi Balmaseda
16:00 Zamudio Real Sociedad C
16:00 Asco Castelldefels
16:00 Llagostera Costa Brava L Hospitalet
16:00 Terrassa Santfeliuenc
16:00 Acero Vilamarxant
16:00 Eldense Torre Levante
16:00 La Nucia Paiporta
16:00 Novelda CF Alzira
16:00 Roda Crevillente
16:00 Saguntino Paterna
16:00 Silla CF Rayo Ibense
16:00 Alcorcon B RSD Alcala
16:00 Atletico Pinto Las Rozas
16:00 CD Mostoles Leganes B
16:00 San Agustin Santa Ana
16:00 Ibiza Islas Pitiusas Mallorca B
16:00 Murense Alcudia
16:00 Poblense Pena Deportina
16:00 San Rafael Ferriolense
16:00 CAP Ciudad de Murcia Club Olimpico de Totana
16:00 UD Los Garres Yeclano
16:00 AD San Juan Huarte
16:00 CD Cantolagua Pamplona
16:00 Xerez D.F.C. Arcos CF
16:00 Pena Burlades
16:00 Txantrea Alesves
16:00 Agoncillo Alfaro
16:00 Autol Anguiano
16:00 Calasancio Arnedo
16:00 CDFC Calzada Berceo
16:00 Naxara Haro Deportivo
16:00 Oyonesa Logrones Promesas
16:00 Pradejon Varea
16:00 River Ebro CF Rapid
16:00 Yague CCD Alberite
16:00 Belchite 97 San Juan Zaragoza
16:00 Atl. Ibanes Madridejos
16:00 La Roda Villarrubia
16:00 Quintanar Puertollano C.F.
16:00 Barco Laracha
16:00 Boiro Arenteiro
16:00 CD Choco Bergantinos
16:00 Paiosaco Celtiga
16:00 Silva SD Alondras
16:00 Club Siero CD Colunga
16:00 Covadonga Caudal Deportivo
16:00 L'Entregu La Madalena
16:00 Antequera Martos
16:00 Llanes Llanera
16:00 Linares Guadix
16:00 San Claudio El San Martin
16:00 UD San Pedro Velez
16:00 Atletico Albericia Laredo
16:00 Ribamontan al Mar UD Samano
16:00 Conil Xerez CD
16:00 Siete Villas Rinconeda Polanco
16:00 Gijon Industrial Tuilla
16:00 Coria C.F. Ecija
16:00 Bermeo Lagun Onak
16:00 Lealtad Condal
16:00 Muleno Huercal-Overa
16:00 Ordizia Santuxu
16:00 Union Club Ceares Praviano
16:00 SD San Pedro Alaves B
16:00 Universidad Oviedo Real Aviles
16:00 Sodupe Beasain
16:00 Reus Deportiu B Cerdanyola
16:00 Elche CF Ilicitano Villarreal C
16:00 Jove Atzeneta
16:00 Arosa SC Ourense CF
16:00 Sporting Uxama La Virgen
16:00 Pozuelo de Alarcon Carabanchel
16:00 Compostela Polvorin
16:00 Rayo Vallecano B Trival Valderas
16:00 Ferrol Somozas
16:00 Tres Cantos Parla
16:00 Canillas San Fernando
16:00 Porrino Industrial Racing Club Villalbes
16:00 Binissalem Santa Catalina Atletico
16:00 SR Villaverde Boetticher Getafe B
16:00 UD Ourense Ribadumia
16:00 Felanitx Constancia
16:00 Vicalvaro Alcobendas
16:00 Formentera Santanyi
16:00 Mercadal Platges de Calvia
16:00 Alhaurin Huetor Tajar
16:00 Soller Llosetense
16:00 CP Almeria CD Torreperogil
16:00 Son Cladera Manacor
16:00 El Palo Torredonjimeno
16:00 Aguilas FC Lorca Deportiva
16:00 Huetor Vega River Melilla
16:00 CD Algar Cartagena B
16:00 Jaen Rincon
16:00 La Union Ciudad Cieza
16:00 Juventud Torremolinos Atarfe Industrial
16:00 Lorca FC Mar Menor
16:00 Loja CD Alhaurino
16:00 Minerva Estudiantes de Murcia
16:00 Motril Mancha
16:00 Real Murcia B CA Pulpileno
16:00 Algeciras CD Utrera
16:00 UCAM Murcia B EDMF Churra
16:00 Betis B Cadiz CF B
16:00 Beti Onak Mutilvera
16:00 Ceuta Atletico Espeleno
16:00 Valle Egues Ezcabarte
16:00 Ciudad de Lucena CD Gerena
16:00 SD Logrones Vianes
16:00 Cordoba B Sevilla FC C
16:00 Atletico Monzon Borja
16:00 Guadalcacin San Roque
16:00 Binefar Tamarite
16:00 Lebrijana Cabecense
16:00 Brea Almudevar
16:00 Puente Genil Los Barrios
16:00 Robres Sabinanigo
16:00 Xerez D.F.C. Arcos CF
16:00 San Lorenzo Flumen Utebo FC
16:00 Mazarron CF Deportiva Minera
16:00 Sarinena Calamocha
16:00 Beti Kozkor CD Baztan
16:00 UD Casetas CF Illueca
16:00 CD Ardoi CD Corellano
16:00 Villanueva CF Tarazona
16:00 Cirbonero Cortes
16:00 Zaragoza B La Almunia
16:00 Subiza Osasuna B
16:00 Albacete B Socuellamos
16:00 Ciudad Real Azuqueca
16:00 Guadalajara Villacanas
16:00 La Solana Marchamalo
16:00 Tarancon Tomelloso CF
16:00 Toledo Almagro
16:00 Arandina Almazan
16:00 Villarrobledo Mora CF
16:00 Atl. Astorga Santa Marta Tormes
16:00 Briviesca Bupolsa
16:00 Cebrerena Atl. Tordesillas
16:00 Cristo Atletico Bembibre
16:00 La Baneza G. Segoviana
16:00 La Granja Burgos Promesas
16:00 Leonesa 2 Numancia B
16:00 Real Avila Zamora
2019-01-23
16:00 River Melilla Loja
2019-01-25
20:00 San Fernando Union Viera

Tercera Division: Group 15

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Osasuna II 20 15 3 2 42 8 +34 48 WWWLW
2 Pena Sport 20 15 2 3 52 19 +33 47 LWWWW
3 Beti Kozkor 20 11 8 1 34 16 +18 41 DWDDD
4 Mutilvera 20 11 5 4 34 18 +16 38 DWWWD
5 San Juan 20 8 8 4 34 19 +15 32 DWDDD
6 Cortes 20 8 6 6 30 23 +7 30 WWDLD
7 Burlades 20 7 9 4 23 22 +1 30 DDDWW
8 Pamplona 20 6 8 6 27 26 +1 26 DLDDL
9 Txantrea 20 6 8 6 25 29 -4 26 LWLDW
10 Ardoi 20 6 6 8 25 24 +1 24 WDWDW
11 Cirbonero 20 6 5 9 26 23 +3 23 WLDLL
12 Baztan 20 6 5 9 36 46 -10 23 LLLDL
13 Beti Onak 20 6 5 9 21 32 -11 23 LLLWL
14 Avance Ezcabarte 20 6 4 10 27 35 -8 22 LWLWW
15 Subiza 20 5 6 9 30 41 -11 21 LLDWW
16 Corellano 20 6 2 12 17 37 -20 20 WLWLL
17 Huarte 20 5 4 11 22 37 -15 19 WWLLL
18 Alesves 20 5 4 11 21 48 -27 19 DLLLL
19 Valle Egues 20 4 5 11 22 34 -12 17 DLDWD
20 Cantolagua 20 3 7 10 21 32 -11 16 DLWLD