. Tercera Division: Group 11 - Spain | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
16:00 Panaderia Pulido San Mateo SD Tenisca
19:30 Ciudad Real Atl. Ibanes
2019-01-17
16:00 River Melilla UD San Pedro
2019-01-19
11:30 Union Viera Yaiza
15:00 Las Palmas C Club Atletico Tacoronte
15:30 Panaderia Pulido San Mateo Las Zocas
15:30 Santa Ursula Tenerife B
16:00 Ibarra Tamaraceite
17:00 Atletico Union Guimar CD Marino
2019-01-20
11:00 CD Buzanada Villa Santa Brigida
11:00 El Cotillo Mensajero
11:00 SD Tenisca La Cuadra
11:00 Lanzarote San Fernando
16:00 Aceuchal Extremadura UD B
16:00 Azuaga Castuera
16:00 Cacereno Jerez CF
16:00 CD Coria Diocesano
16:00 Merida AD Valdelacalzada
16:00 Montijo AD Llerenense
16:00 Olivenza Pueblonuevo
16:00 RCP Valverdeno CD Calamonte
16:00 UP Plasencia Arroyo
16:00 Valdivia Moralo
16:00 San Ignacio Sestao
16:00 Orihuela Olimpic Xativa
16:00 L'Entregu La Madalena
16:00 San Claudio El San Martin
16:00 Ribamontan al Mar UD Samano
16:00 Solares Bezana
16:00 Ordizia Santuxu
16:00 Zamudio Real Sociedad C
16:00 Merida AD Valdelacalzada
16:00 CD Mostoles Leganes B
16:00 Ciudad de Lucena CD Gerena
16:00 Villarrobledo Mora CF
16:00 Marino de Luanco Mosconia
16:00 Barreda Balompie Naval Reinosa
16:00 Cayon Revilla
16:00 Solares Bezana
16:00 Textil Escudo Union Montanesa Escobedo
16:00 Torina Santander B
16:00 Tropezon Vimenor
16:00 Velarde Guarnizo
16:00 Amurrio Club SD Deusto
16:00 Basconia Somorrostro
16:00 Pasaia Portugalete
16:00 Santurtzi Balmaseda
16:00 Zamudio Real Sociedad C
16:00 Asco Castelldefels
16:00 FE Grama Pobla Mafumet
16:00 Granollers UE Sants
16:00 Llagostera Costa Brava L Hospitalet
16:00 Prat CE Europa
16:00 San Cristobal CP Horta
16:00 Terrassa Santfeliuenc
16:00 UE Figueres Martinenc
16:00 Acero Vilamarxant
16:00 Eldense Torre Levante
16:00 La Nucia Paiporta
16:00 Novelda CF Alzira
16:00 Roda Crevillente
16:00 Saguntino Paterna
16:00 Silla CF Rayo Ibense
16:00 Alcorcon B RSD Alcala
16:00 Atletico Pinto Las Rozas
16:00 CD Mostoles Leganes B
16:00 San Agustin Santa Ana
16:00 Ibiza Islas Pitiusas Mallorca B
16:00 Murense Alcudia
16:00 Poblense Pena Deportina
16:00 San Rafael Ferriolense
16:00 CAP Ciudad de Murcia Club Olimpico de Totana
16:00 UD Los Garres Yeclano
16:00 AD San Juan Huarte
16:00 Club Siero CD Colunga
16:00 CD Cantolagua Pamplona
16:00 Xerez D.F.C. Arcos CF
16:00 Pena Burlades
16:00 Txantrea Alesves
16:00 Agoncillo Alfaro
16:00 Autol Anguiano
16:00 Calasancio Arnedo
16:00 CDFC Calzada Berceo
16:00 Naxara Haro Deportivo
16:00 Oyonesa Logrones Promesas
16:00 Pradejon Varea
16:00 River Ebro CF Rapid
16:00 Yague CCD Alberite
16:00 Belchite 97 San Juan Zaragoza
16:00 Atl. Ibanes Madridejos
16:00 La Roda Villarrubia
16:00 Quintanar Puertollano C.F.
16:00 Barco Laracha
16:00 Boiro Arenteiro
16:00 CD Choco Bergantinos
16:00 Paiosaco Celtiga
16:00 Silva SD Alondras
16:00 Atletico Pinto Las Rozas
16:00 Club Siero CD Colunga
16:00 SR Villaverde Boetticher Getafe B
16:00 Covadonga Caudal Deportivo
16:00 L'Entregu La Madalena
16:00 Antequera Martos
16:00 Llanes Llanera
16:00 Linares Guadix
16:00 San Claudio El San Martin
16:00 UD San Pedro Velez
16:00 Atletico Albericia Laredo
16:00 Ribamontan al Mar UD Samano
16:00 Conil Xerez CD
16:00 Siete Villas Rinconeda Polanco
16:00 Gijon Industrial Tuilla
16:00 Coria C.F. Ecija
16:00 Bermeo Lagun Onak
16:00 Lealtad Condal
16:00 Muleno Huercal-Overa
16:00 Ordizia Santuxu
16:00 Union Club Ceares Praviano
16:00 Belchite 97 San Juan Zaragoza
16:00 SD San Pedro Alaves B
16:00 Universidad Oviedo Real Aviles
16:00 Brea Almudevar
16:00 Sodupe Beasain
16:00 San Lorenzo Flumen Utebo FC
16:00 Reus Deportiu B Cerdanyola
16:00 Santboia Sant Andreu
16:00 Elche CF Ilicitano Villarreal C
16:00 Jove Atzeneta
16:00 Arosa SC Ourense CF
16:00 Sporting Uxama La Virgen
16:00 Pozuelo de Alarcon Carabanchel
16:00 San Ignacio Sestao
16:00 Compostela Polvorin
16:00 Rayo Vallecano B Trival Valderas
16:00 Ferrol Somozas
16:00 Tres Cantos Parla
16:00 Canillas San Fernando
16:00 Porrino Industrial Racing Club Villalbes
16:00 Binissalem Santa Catalina Atletico
16:00 SR Villaverde Boetticher Getafe B
16:00 UD Ourense Ribadumia
16:00 Felanitx Constancia
16:00 Vicalvaro Alcobendas
16:00 Formentera Santanyi
16:00 Mercadal Platges de Calvia
16:00 Alhaurin Huetor Tajar
16:00 Soller Llosetense
16:00 CP Almeria CD Torreperogil
16:00 Son Cladera Manacor
16:00 El Palo Torredonjimeno
16:00 Aguilas FC Lorca Deportiva
16:00 Huetor Vega River Melilla
16:00 CD Algar Cartagena B
16:00 Jaen Rincon
16:00 La Union Ciudad Cieza
16:00 Juventud Torremolinos Atarfe Industrial
16:00 Lorca FC Mar Menor
16:00 Loja CD Alhaurino
16:00 Minerva Estudiantes de Murcia
16:00 Motril Mancha
16:00 Real Murcia B CA Pulpileno
16:00 Algeciras CD Utrera
16:00 UCAM Murcia B EDMF Churra
16:00 Betis B Cadiz CF B
16:00 Beti Onak Mutilvera
16:00 Ceuta Atletico Espeleno
16:00 Valle Egues Ezcabarte
16:00 Ciudad de Lucena CD Gerena
16:00 SD Logrones Vianes
16:00 Cordoba B Sevilla FC C
16:00 Atletico Monzon Borja
16:00 Guadalcacin San Roque
16:00 Binefar Tamarite
16:00 Lebrijana Cabecense
16:00 Brea Almudevar
16:00 Puente Genil Los Barrios
16:00 Robres Sabinanigo
16:00 Xerez D.F.C. Arcos CF
16:00 San Lorenzo Flumen Utebo FC
16:00 Mazarron CF Deportiva Minera
16:00 Sarinena Calamocha
16:00 Beti Kozkor CD Baztan
16:00 UD Casetas CF Illueca
16:00 CD Ardoi CD Corellano
16:00 Villanueva CF Tarazona
16:00 Cirbonero Cortes
16:00 Zaragoza B La Almunia
16:00 Subiza Osasuna B
16:00 Albacete B Socuellamos
16:00 Ciudad Real Azuqueca
16:00 Guadalajara Villacanas
16:00 La Solana Marchamalo
16:00 Tarancon Tomelloso CF
16:00 Toledo Almagro
16:00 Arandina Almazan
16:00 Villarrobledo Mora CF
16:00 Atl. Astorga Santa Marta Tormes
16:00 Briviesca Bupolsa
16:00 Cebrerena Atl. Tordesillas
16:00 Cristo Atletico Bembibre
16:00 La Baneza G. Segoviana
16:00 La Granja Burgos Promesas
16:00 Leonesa 2 Numancia B
16:00 Real Avila Zamora
2019-01-23
16:00 River Melilla Loja

Tercera Division: Group 11

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Pena Deportiva 22 18 2 2 56 14 +42 56 WLWWW
2 Mallorca II 22 16 2 4 57 20 +37 50 WWWWW
3 Formentera 22 14 6 2 36 15 +21 48 LWWWD
4 Alcudia 22 14 5 3 39 25 +14 47 LWWWD
5 Poblense 22 12 5 5 54 22 +32 41 DLLWD
6 Ibiza Islas Pitiusas 22 11 7 4 41 17 +24 40 WWLDW
7 Platges de Calvia 22 11 6 5 29 18 +11 39 WWDLL
8 Santa Catalina Atletico 22 9 4 9 33 28 +5 31 DLDWL
9 Constancia 22 9 4 9 24 23 +1 31 WLWDW
10 Ferriolense 22 7 9 6 21 29 -8 30 DWLLD
11 Llosetense 22 8 4 10 23 39 -16 28 LWWLW
12 Felanitx 22 6 7 9 30 30 +0 25 WLLWL
13 San Rafael 22 7 4 11 23 27 -4 25 LLWDD
14 Santanyi 22 6 7 9 19 27 -8 25 WLLLW
15 Binissalem 21 7 4 10 20 32 -12 25 LLWLL
16 Manacor 22 6 3 13 21 31 -10 21 WLLLW
17 Soller 22 4 8 10 20 42 -22 20 DWLDL
18 Son Cladera 21 5 5 11 20 44 -24 20 WWLDL
19 Esporles 22 4 2 16 19 42 -23 14 LLLLL
20 Murense 21 2 5 14 10 47 -37 11 LWLDL
21 Mercadal 21 0 7 14 16 39 -23 7 LLLDD
22 UD Ibiza 0 0 0 0 0 0 +0 0
Home Score Away
2019-01-13
FT Mallorca II [1 : 0] San Rafael
FT Constància [2 : 0] Formentera
FT Peña Deportiva [5 : 1] Esporles
FT Manacor [1 : 0] Binissalem
FT Alcúdia [1 : 2] Ibiza Islas Pitiusas