. FNL - Russia | EarnBet
go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
12:00 Dynamo SPB Spartak Moscow 2
12:00 FC Tambov Zenit Petersburg 2
12:00 FK Anzi Makhackala Sibir
12:00 Kursk Shinnik Yaroslavl
12:00 Luch Energiya FK Chimki Moskovska oblast
12:00 M. Saransk Olimpiyets
12:00 SKA Khabarovsk Armavir
12:00 Tomsk F. Voronezh
12:00 Tyumen Baltika
12:00 Zenit Petersburg 2 FC Tambov
12:00 Krasnodar 2 Sibir
12:00 Sochi Spartak Moscow 2
12:00 Chertanovo M. R. Volgograd
15:00 M. Saransk Nizhny Novgorod
2018-07-22
12:00 Armavir M. Saransk
12:00 Baltika FC Tambov
12:00 FK Anzi Makhackala SKA Khabarovsk
12:00 FK Chimki Moskovska oblast Tomsk
12:00 F. Voronezh Dynamo SPB
12:00 Olimpiyets Tyumen
12:00 R. Volgograd Luch Energiya
12:00 Sibir Shinnik Yaroslavl
12:00 Spartak Moscow 2 Kursk
12:00 Zenit Petersburg 2 Chertanovo M.
12:00 Krasnodar 2 SKA Khabarovsk
12:00 F. Voronezh Sochi
15:00 Nizhny Novgorod Tyumen
2018-07-23
12:00 Spartak Moscow 2 Kursk

FNL

russia - 2017/2018

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Orenburg 38 26 6 6 59 26 +33 84 DWWWW
2 FK Krylya Sovetov Samara 38 26 4 8 60 23 +37 82 LWWWW
3 Yenisey 38 25 6 7 68 32 +36 81 WDWLW
4 FC Tambov 38 20 8 10 57 36 +21 68 DWWDW
5 Baltika 38 19 7 12 44 35 +9 64 WLDWD
6 Dynamo SPB 38 13 16 9 52 47 +5 55 LWDDL
7 Sibir 38 14 11 13 38 31 +7 53 LLLDL
8 Shinnik Yaroslavl 38 14 11 13 45 45 0 53 LDDWL
9 Kuban 38 12 13 13 47 47 0 49 DLDDL
10 Volgar-Astrakhan 38 12 9 17 40 46 -6 45 LWLLW
11 Kursk 38 10 15 13 43 46 -3 45 LLDDW
12 Olimpiyets 38 11 11 16 37 50 -13 44 WWDWL
13 FK Chimki Moskovska oblast 38 12 7 19 33 49 -16 43 LLLWD
14 Spartak Moscow 2 38 11 9 18 47 64 -17 42 WLDLL
15 Tomsk 38 10 11 17 36 56 -20 41 DWWLL
16 Zenit Petersburg 2 38 11 7 20 43 59 -16 40 WLWWL
17 R. Volgograd 38 10 10 18 38 45 -7 40 WLLLW
18 Luch Energiya 38 9 13 16 40 52 -12 40 WLDDL
19 Tyumen 38 9 12 17 41 54 -13 39 LWLLW
20 F. Voronezh 38 9 8 21 27 52 -25 35 WWLLW
# Team Player Goals
1 Tyumen K. Mamtov 23
2 Tosno A. Zabolotnyi 16
3 Spartak Moskva II D. Davydov 13
4 SKA Khabarovsk R. Koryan 12
5 Spartak Moskva II G. Melkadze 11
6 Spartak Moskva II A. Fedchuk 10
7 Kubanandapos; Krasnodar S. Gogniev 10
8 Tyumen D. Klenkin 9
9 Dinamo Moskva F. Beciraj 9
10 Sibir E. Cebotaru 9
11 Khimki Y. Kazaev 8
12 SKA Khabarovsk J. Lescano 8
13 Zenit II A. Evseev 8
14 Zenit II A. Gasilin 8
15 Tosno E. Markov 8
16 Sokol Saratov V. Galysh 7
17 Dinamo Moskva I. Temnikov 6
18 Tosno M. Palienko 6
19 Fakel N. Satalkin 6
20 SKA Khabarovsk M. Kazankow 5
21 Yenisey A. Kozlov 5
22 Sibir M. Zhitnev 5
23 Dinamo St. Petersburg A. Kulishev 4
24 Baltika D. Skopintsev 4
25 Krylya Sovetov S. Samodin 3
26 Khimki I. Kuzmichev 3
27 Tambov A. Chasovskikh 3
28 Yenisey K. Garbuz 3
29 Tomandapos; Tomsk A. Sanaya 3
30 Shinnik M. Shaymordanov 3
31 Tambov A. Skvortsov 3
32 Tomandapos; Tomsk A. Sobolev 3
33 Volgar Astrakhan A. Sutormin 3
34 Volgar Astrakhan R. Akbashev 3
35 Kubanandapos; Krasnodar N. Markov 2
36 Olimpiyets T. Ayupov 2
37 Shinnik N. Bezlikhotnov 1
38 Dinamo St. Petersburg I. Chernyshov 1
39 Shinnik D. Chistyakov 1
40 Avangard Kursk A. Dashaev 1
41 Orenburg M. Duriš 1
42 Khimki F. Dvornikov 1
43 Tambov A. Gorbatyuk 1
44 Olimpiyets R. Khayrullov 1
45 Dinamo St. Petersburg A. Korotaev 1
46 Kubanandapos; Krasnodar V. Lobkarev 1
47 Khimki D. Malaniya 1
48 Luch Vladivostok A. Bazhev 1
49 Luch Vladivostok R. Gordienko 1
50 Tyumen A. Bogatyrev 1
51 Shinnik E. Bulia 1
52 Orenburg B. Georgiev 1
53 Rotor Volgograd M. Biryukov 1